Olšany u Prostějova č. 218
79814 0lšany u Prostějova
Dnes je   ,   svátek má    
 
obec Olšany
základní škola
Česká obec sokolská
Vítáme Vás v Olšanech

Vítejte na internetových stránkách Tělocvičné jednoty Sokol Olšany u Prostějova. Jsme velice rádi, že jste navštívili naše informační stránky, na kterých bychom Vás chtěli především informovat o činnosti naší jednoty, o zajímavostech ze života olšanských sportovců.
     Již samotný název vesnice napovídá, že se obec nachází nedaleko Prostějova. Olšany leží na půli cesty mezi Prostějovem a Olomoucí. Mají přibližně 1400 obyvatel. Obcí protéká říčka Blata. V Olšanech působí několik dobrovolných společenských organizací, které se podílejí na veřejném životu vesnice.
     Naše tělocvičná jednota je součástí České obce sokoloské. Založena byla v roce 1921. Po násilném sloučení tělovýchovy v roce 1953 působila naše jednota v rámci ČSTV. Její činnost jako jednoty sokolské byla obnovena v roce 1991. V současné době máme pět oddílů (sokolská všestrannost, kopaná, odbíjená, malá kopaná, nohejbal). V rámci sokolské všestrannosti působí také odbor turistiky. Náš sportovní areál slouží všem občanům obce a zájemcům o sport i z okolních vesnic. Nevěnujeme se jenom sportovní aktivitám, ale snažíme se také o společenský život obce. O tom jak se nám to daří se můžete přesvědčit na našich stránkách.


(Milan Elfmark, starosta TJ Sokol Olšany u Prostějova)

Informace
14.6.
fotbalová sobota...

20.6.
ukončení cvičebního roku...

Co připravujeme
21.6.
Hodové slavnosti ...

16.8.
Dožínkové slavnosti ...

Naše anketa

Přístupy na WWW